Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Byś i Dyś
Teatr Vaśka - Byś i Dyś
Teatr Vaśka - Byś i Dyś
więcej zdjęć

BYŚ i DYŚ (na motywach baśni Adolfa Dygasińskiego).
Fabuła spektaklu „Byś i Dyś” powstała w oparciu o literacką baśń Adolfa Dygasińskiego, której bohaterami są bracia bliźniacy.

Opowiedziane w niej przygody służą realizacji ważnego przesłania – że w trudnych momentach życia można liczyć na pomoc bliskich: rodziny i przyjaciół. To właśnie dzięki ich poświęceniu jeden z braci zostaje wybawiony z opresji, a przy okazji udaje się uratować królewnę porwaną przez złą czarownicę.

Wypływa z baśni o Bysiu i Dysiu także inna życiowa prawda dotycząca młodzieńczych marzeń oraz ich realizacji. Byś szuka przygód w obcych krajach, by się w końcu przekonać, że najpiękniejsza jest rodzinna ziemia, Dyś pragnie zgłębić wszystkie tajniki wiedzy, a odnajduje miłość.

Są w przedstawieniu „Byś i Dyś” ciekawe charaktery, dramatyczne sytuacje i zaskakujące zwroty akcji. Wszystko to rozgrywa sie na planie lalkowym, chociaż te niekonwencjonalne lalki mogą widzów zaskoczyć swoim plastycznym wyrazem. Jak zwykle w spektaklach Teatru >VASKA< akcji scenicznej towarzyszy muzyka, tym razem grana na żywo. A na odbiór słownej warstwy baśni wpływa rytmiczna proza dialogów i leciutka archaizacja języka.

Przedstawienie „Byś i Dyś” adresowane jest do dzieci w różnym wieku. Najmłodszym widzom spodobają sie zapewne pomysłowe i barwne lalki, wartka akcja z udziałem bohaterów zwierzęcych oraz szczęśliwe zakończenie. Nieco starsze dzieci odnajdą w tym przedstawieniu również ponadczasowe życiowe prawdy. Wszyscy będą sie dobrze bawić.

Zapraszamy!

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Pliki do pobrania
1.
pobierz plik
Byś i Dyś  
(447 KB / .pdf)