Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Kot w butach
Teatr Vaśka - Kot w butach
Teatr Vaśka - Kot w butach
więcej zdjęć

Czy jest ktoś, kto nie słyszał bajki o Kocie w Butach? Chyba nie!!! Warto jednak przypomnieć ją niektórym młodym widzom i na nowo przybliżyć postać tytułowego bohatera.

Kot w butach twierdzi, że nie lubi się chwalić, a przechwala się. Uważa, że jest bardzo mądry, a okazuje się, że jest tylko sprytny. Jest kotem niezwykłym, potrafi mówić, a nawet śpiewać. Wierzy, że można zmienić życie w bajkę. Nieomal mu się to udaje, ale czy to możliwe? Czy spotkanie Kota i Janka z Królem, Królewną, Damą Dworu i Szambelanem, oraz dziwne przygody w zamku Czarnoksiężnika Gromiwoja zdarzyły się naprawdę? Czy to był tylko sen?
Bajka ta zaprezentowana jest w mało znanej w Polsce technice lalkowej – marionetce. Wybitnymi jej znawcami są Czesi, dlatego teatr nasz zaprosił do współpracy czeskiego twórcę Josefa Homolkę, który zaprojektował i wykonał lalki biorące udział w spektaklu. Jest on też twórcą projektu scenografii.
Dzięki wspaniałej animacji marionetek, pełnym humoru rozwiązaniom sytuacyjnym, barwnej muzyce i melodyjnym piosenkom autorstwa Krzysztofa Zaremby i Artura Forkasiewicza gwarantujemy 45 min. doskonałej zabawy.

Kot w Butach należy do klasyki bajek dla dzieci a więc każdy, kto tęskni do lalek i tradycyjnego teatru lakowego powinien ten spektakl obejrzeć.

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Pliki do pobrania
1.
pobierz plik
Kot w butach  
(361 KB / .pdf)