Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Wlazł kotek na płotek
Teatr Vaśka - Wlazł kotek na płotek
Teatr Vaśka - Wlazł kotek na płotek
więcej zdjęć

Teatr VASKA zaprasza na pogodną opowieść o mieszkańcach pewnego podwórka. Pojawiają się w niej między innymi: opiekuńczy Kogut, przedsiębiorcza Sroka i oczywiście tytułowy Kotek.

Wszyscy bohaterowie roszczą sobie prawo do przesiadywania na płocie, co wywołuje konflikty, na szczęście raczej zabawne. Dobrze kończy się także przygoda Kotka, który beztrosko opuścił bezpieczne podwórze i powędrował na łąkę. Lecz w tym elemencie akcji przedstawienia zawarte zostało jednoznaczne przesłanie wychowawcze.

Spektakl adresowany jest do widzów przedszkolnych w różnym wieku. Najmłodsi znajdą w nim i ważne pouczenie, i przyjemność oglądania kolorowych postaci zwierzęcych, i możliwość współdziałania z bohaterami. Dzieci starsze, oprócz powyższych walorów, z pewnością odkryją w warstwie tekstowej przedstawienia sporą dawkę komizmu językowego, a w scenicznej konstrukcji postaci satyrę na wiele typowych ludzkich wad. Dla ogółu młodych widzów pomoc w percepcji stanowić może plastyczna strona przedstawienia – czysta, funkcjonalna scenografia oraz ciekawe lalki sceniczne nawiązujące swoją konstrukcją do dziecięcych przytulanek.

W warstwie muzycznej przedstawienia istotną rolę odgrywa motyw popularnej dziecięcej piosenki. Występuje on w różnych wariantach instrumentalnych, a także w prostej formie śpiewanej. Dzięki temu nawet najmłodsi widzowie mogą bez problemu włączyć się we wspólną zabawę. Lecz są w spektaklu i inne piosenki, całkowicie oryginalne, które dodatkowo charakteryzują bohaterów i pomagają budować klimat całości.

W związku z powyższym Teatr VASKA z pełnym przekonaniem zachęca do udziału w teatralnej przygodzie pod tytułem Wlazł kotek na płotek...

 

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze