Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Przygody Koziołka Matołka
Teatr Vaśka - Przygody Koziołka Matołka
Teatr Vaśka - Przygody Koziołka Matołka
więcej zdjęć

Spektakl Teatru „VAŚKA” to teatralny komiks dla najmłodszej widowni, stworzony na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Spośród wielu przygód, które przeżył Koziołek Matołek w poszukiwaniu Pacanowa, autorzy spektaklu wybrali te, które pokazują odwagę, dobroć, mądrość oraz życzliwość wobec ludzi.

Spektakl jest zrealizowany w konwencji zabawy teatralnej, o żywej akcji, pogodnym humorze i przebojowej muzyce.
Reżyser przedstawienia zastosował różne techniki lalkowe, co pozwoli zaznajomić widza z różnorodnością form teatru lalek, a oryginalne pomysły teatralne stanowią o atrakcyjności przedstawienia.
Tytułowy bohater mimo swojego niezbyt pochlebnego imienia, wykazuje się sprytem i pomysłowością co wprowadza widza w dobry humor. Młoda publiczność chętnie poddaje się pogodnemu nastrojowi, a optymizm Koziołka zyskuje mu wiele sympatii i ciepła - tak nam wszystkim potrzebnych.
Przedstawienie posiada piękną oprawę sceniczną, która wprowadza widza w świat bajki i zabawy. Pomaga w tym wesoła i rytmiczna muzyka, towarzysząca przedstawieniu. Twórcy pamiętają, też aby włączyć widzów do wspólnego przeżycia przygód sympatycznego bohatera.
Perypetie niesfornego Koziołka uczą, bawią i cieszą, a więc dobrej zabawy życzymy wszystkim widzom.

Lalki, które wykorzystujemy podczas przedstawień są z jednej strony realistyczne, z drugiej przedstawiają cechy charakteru, które reprezentują postaci. To kwintesencja lalkarskiej sztuki, dzięki której dzieci z przyjemnością przeniosą się w świat prezentowanego przez naszych aktorów spektaklu.

Teatr to magia,w niezauważalny sposób sprawia, że widz staje się aktywny intelektualnie. Pobudza ciekawość, potrzebę analizy tego co wydarzyło się na scenie, a także zachęca do poznania świata i głębszego zrozumienia istoty życia. Bajki teatralne, które proponujemy są zrozumiałe dla dzieci w każdym wieku. To rozrywka na odpowiednim poziomie, która uczy, bawi i ciekawi.

 

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Pliki do pobrania
1.
pobierz plik
Przygody Koziołka Matołka  
(505 KB / .pdf)