Repertuar

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Przygody Pinokia
Teatr Vaśka - Przygody Pinokia
Teatr Vaśka - Przygody Pinokia
więcej zdjęć

Przygody Pinokia to przedstawienie teatralne zbudowane w oparciu o wybrane wydarzenia z baśni Carlo Collodiego, a jednocześnie angażująca aktywność widzów zabawa teatralna.

Spośród wielu perypetii baśniowego bohatera wybrane zostały te, które najlepiej służą następującym celom poznawczym i wychowawczym:

  • usprawnianie kontaktów z ludźmi, między innymi poprzez doskonalenie umiejętności poprawnego i logicznego wypowiadania się,
  • wskazanie na potrzebę zachowania ostrożności i ograniczonego zaufania wobec obcych,
  • uświadomienie zasadniczej roli nauki i pracy w ludzkim życiu.


Wydarzenia teatralne rozgrywają się na dwóch płaszczyznach przenikających się wzajemnie w sposób jasny i czytelny dla młodego widza.
Baśniowy Pinokio i jego partnerzy to interesujące lalki sceniczne działające w fantastycznej, barwnej przestrzeni. Wprowadzają ich do akcji postacie realistyczne, współczesne, które równocześnie biorą na siebie ciężar stałej współpracy z widownią, włączając dzieci do zabaw, rymowanek, a także do ćwiczeń o charakterze logopedycznym.
W „Przygodach Pionokia” oprócz oczywistego, poważnego przesłania, młody widz znajdzie wiele humoru. Zabawne są postacie i sytuacje, króluje dowcip językowy. Ale w przebiegu spektaklu jest także miejsce na zadumę, wzruszenie i liryzm. Wewnętrznej spójności przedstawienia służy zróżnicowana w nastroju muzyka ilustracyjna, oraz przebojowe piosenki.
Dla kogo jest ten spektakl? Można odpowiedzieć w dwóch słowach: „Dla wszystkich” bo i dla tych, którzy baśń o drewnianym pajacu znają i kochają i dla ciekawych świata maluchów i dla widzów wrażliwych na plastykę i muzykę, a także dla tych dzieci, którym trudno usiedzieć w jednym miejscu czy skupić uwagę przez kilkadziesiąt minut. Dlaczego? ponieważ w „Przygodach Pionokia” wciąż dzieje się coś nowego, interesującego i zaskakującego.
Więc zapraszamy!

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Google+
 Udostępnij na Twitterze
Pliki do pobrania
1.
pobierz plik
Przygody Pinokia  
(396 KB / .pdf)